Dzwonienie, brzęczenie, pisk, tarcie są sztucznymi subiektywnymi, odbieranymi jedynie przez pacjenta, niedającymi się zarejestrować przez specjalistyczną aparaturę. Aż w 80 procentach powstają w uchu wewnętrznym. Dzieli się je na fizjologiczne i patologiczne.
Jemioła
Herbaty
W opinii wielu zielarzy picie herbaty z ziela jemioły jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków leczących fizjologiczne szumy uszne, zawroty głowy, zaburzenia krążenia i rytmu serca. Powinni ja pić także ludzie cierpiący na nadciśnienie i ...niedociśnienie! Jemioła jest rośliną o stosunkowo silnym działaniu. Przedawkowana może wywołać wymioty, kolki, a nawet majaczenie i drgawki. Przetwory z jemioły należy stosować w konsultacji z lekarzem.
- 1 czubatą łyżeczkę ziela jemioły zalewamy szklanka zimnej, przegotowanej wody. Odstawiamy do naciągnięcia na 10-12 godzin, następnie lekko podgrzewamy. Pijemy zapobiegawczo 1 szklankę dziennie, leczniczo 3 razy dziennie po jednej szklance.
- 1 łyżeczkę glistnika jaskółczego ziela zalać 1/4 litra wrzątku. Odstawić na kilka minut do naciągnięcia. Napar pije się łykami w ciągu dnia, do 3 szklanek na dobę.
https://sites.google.com/site/
![jemioła-zastosowanie-leczy](https://i0.wp.com/www.greensign.pl/wp-content/uploads/2014/05/jemio%C5%82a-zastosowanie-leczy.jpg)
Wywiera pozytywne działanie na układ krwionośny i serce. Można ją stosować jako środek nasercowy, pobudzający krążenie i regulujący ciśnienie krwi. Dzięki zawartości substancji, które normalizują metabolizm całego organizmu obniża zbyt wysokie ciśnienie i podwyższa zbyt niskie. Uspokaja pracę serca – reguluje rytm jego pracy. Dzięki temu hamuje takie dolegliwości jak uderzenia krwi do głowy, zawroty głowy, szum w uszach.
Sposoby stosowania
Herbata
|
1 czubatą łyżeczkę jemioły zalać szklanką zimnej wody. Pozostawić na noc. Rano tylko lekko podgrzać. Jest to tzw. zimny wyciąg. Można przygotować większą ilość na cały dzień i przechowywać w termosie. |
Nalewka
|
Pokrojoną jemiołę zalewamy alkoholem i pozostawiamy na 14 dni w ciepłym miejscu. Można kupić też nalewkę w aptece. |
Świeży sok
|
Świeże liście i łodygi myje się i gdy są jeszcze wilgotne wyciska sok przez sokowirówkę. Sok można utrwalić alkoholem. |
Maść
|
Robimy z białych owoców jemioły. Na zimno mieszamy ze smalcem i nakładamy na odmrożone miejsca. |
Działania niepożądane. Jemioła jest rośliną o stosunkowo silnym działaniu. Przedawkowana może
wywołać wymioty, kolki, a nawet majaczenia i drgawki. Przetwory z jemioły należy stosować w konsultacji z lekarzem.
https://hipokrates2012.
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz